Na Pekárně Jítrava

Dům s popisným číslem 37, Stará pekárna, se nachází v obci Jítrava na severu Čech, v Libereckém kraji. Je to oblast, kde Ještědský hřeben postupně přechází v reliéf Lužických hor. Z horní části vesnice se nabízí pohled na zvlněnou krajinu, kterou tvoří například hora Buková, Nebeský a Stříbrný vrch a další. Nad vesnicí, jihovýchodním směrem, se tyčí vrch Vápenný. Tato malebná krajina vybízí ke snění.

Objekt Na staré pekárně se nachází ve střední části obce Jítrava. Ta leží na úpatí Lužických hor mezi Bílým Kostelem nad Nisou a Rynolticemi. Nachází se v Libereckém kraji zhruba dvacet kilometrů od Liberce.

V domě můžete navštívit malé muzeum přibližující život za starých časů. Najdete v něm starou pec na chleba s příslušným vybavením určeným k přípravě a zpracování těsta na chleba. V muzeu se nachází i spousta náčiní, které lidé používali ke každodenní práci, převážně v domácnosti.

Na Staré pekárně se můžete kromě návštěvy muzea také ubytovat či oslavit významné výročí. Nebo jen tak posedět u dobré kávy v naší kavárně.